Error message

 • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
 • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).

PIT

Jak szybko i bez kłopotów wypełnić pit? O jakich sprawach jednocześnie warto pamiętać?

 • Posted on: 20 January 2023
 • By: addmean
zestawienie płac w firmie
Author: La Manade
Source: http://www.flickr.com
Każdego roku każdy z nas musi wypełniać deklarację podatkową, co oznacza pit. Niezbyt to lubimy, bo wiążę się to z wizytą w Urzędzie Skarbowym. Stop! Tak było kiedyś, dzisiaj możemy korzystać z pit online. Jedno z pewnością się nie zmieniło, ponieważ niezbyt lubimy to robić, lecz aktualnie prościej złamać swoją niechęć, ponieważ dzięki internetowi robimy to szybko i we własnym domu. Żegnajcie więc kolejki w skarbówce, rozliczenie pitu nigdy wcześniej nie było tak bezproblemowe.

Kluczowe kwestie dla młodego przedsiębiorcy. Co trzeba wiedzieć na początku?

 • Posted on: 3 January 2023
 • By: addmean
dokumenty
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com
Organizowanie zespołu najczęściej zajmuje trochę czasu, zwłaszcza gdy dopiero otwieramy działalność gospodarczą i robimy pierwsze kroki. Jeżeli sporo rzeczy możemy wykonać sami, to świetnie, natomiast sprawy księgowe, za które odpowiadamy, najlepiej będzie powierzyć w ręce kogoś doświadczonego, z właściwym przygotowaniem, kompetencjami i obeznanemu w świecie rachunkowości. Można dokonać wyboru spośród dwóch opcji – zewnętrznego biura księgowego, lub księgowego w firmie.

Najłatwiej rozliczysz pity w sieci, to dzisiaj jedna z najpopularniejszych metod, spróbuj tak również ty

 • Posted on: 15 July 2022
 • By: addmean
pit za 2016 online
Author: Donald Lee Pardue
Source: http://www.flickr.com
Sprawy powiązane z podatkami spędzają naszym rodakom sen z powiek, bo zdają się być skomplikowane oraz czasochłonne. Już zwyczajne rozliczenie PITa sprawia problemy, przez co zdarza się, że ludzie odkładają to zadanie na ostatnią chwilę.

Ratować potrzebujących da się również nie wydając własnych pieniędzy

 • Posted on: 30 November 2021
 • By: addmean
napis na plaży pomoc
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Mieszkańcy naszego kraju muszą raz na 12 miesięcy podesłać do urzędu skarbowego własne rozliczenie podatkowe. To całkowicie jasne, że trzeba płacić podatki, w żadnym razie nie spóźnić się z rozliczeniami. Potem będziemy mieli spore nieprzyjemności. I dlatego właśnie należy bardzo uważać! Należy także pomagać potrzebującym - ciężko myśleć w inny sposób. Chociaż na co dzień bardzo często nie bardzo wiemy jak pomóc innym, a do tego nie posiadamy wielu wolnych pieniędzy, to fakty są takie, że pit opp sprawia, iż mamy okazję pomóc bliźnim bez najmniejszego szastania forsą!

Nie zapominaj o zobowiązaniach wobec skarbówki i ZUS-u, dokonuj opłat oraz deklaruj formularze w wyznaczonym terminie

 • Posted on: 4 November 2021
 • By: addmean
Strona internetowa
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas powinien być świadom, jakie obowiązki ma względem określonych instytucji. Pozwala to uniknąć spóźnień przy dostarczaniu wymaganych papierów oraz uiszczaniu stosownych opłat. Czasami mimo wszystko natłok przeróżnych spraw sprawia, że gubimy się w ich gąszczu oraz mylimy. Pomyślnie w każdym przypadku mamy szansę skonsultować się z pracownikami biura rachunkowego albo poszukać potrzebnych informacji w sieci.

Parę słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

 • Posted on: 3 August 2021
 • By: addmean
fundusze inwestycyjne dla firm
Author: Roberto Nieves
Source: http://www.flickr.com
Fundusze inwestycyjne deklarują w statucie (a nierzadko także w nazwie) w jakie instrumenty finansowe będą inwestować. Wybór tychże instrumentów jest bardzo istotny - wpływa na potencjalny zysk, jaki fundusz ma szansę wypracować jak również na ryzyko, które wiąże się z inwestycją w dany fundusz.


W nawiązaniu do powyższego przed wyborem konkretnego funduszu inwestor powinien zapoznać się z polityką funduszu - w które instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk i ryzyko, dopasować dla siebie najbardziej właściwy fundusz bądź portfel funduszy.

Zależy od interpretacji Czyli co czynić, aby opłacać podatki i dobrze rozliczać się z nich oraz do kogo zgłosić się po pomoc.

 • Posted on: 2 May 2021
 • By: addmean
doractwo podatkowe
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
Obowiązkiem każdego Polaka jest przestrzeganie prawa, ochrona ojczyzny i oczywiście płacenie podatków. Jeżeli masz nadzieję, że dasz rady ominąć ten obowiązek, to przykro mi, ale się mylisz. Jest placówka, która nad tym czuwa i nazywa się Urząd Skarbowy Codzienna sytuacja w rodzinie: ojciec siada w godzinach popołudniowych przed laptopem, wykonuje kilka przelewów z których większość to podatki. Co to w ogóle jest? Teoretycznie jest to publicznoprawne, musowe oraz bez możliwości zwrotu świadczenia pieniężne na rzecz państwa. To one stanowią większościowe źródło dochodu państwa oraz umożliwiają finansowanie jego działania.

Pages