Error message

 • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
 • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).

PIT

Rozliczanie podatków w naszym kraju - parę podstawowych zasad o których należy pamiętać przy składaniu PIT

 • Posted on: 7 August 2020
 • By: addmean
firma - wyobrażenie
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Jedną ze spraw, jakie wciąż będą towarzyszyły osiąganemu przez nas dochodowi, jaki otrzymamy w naszym życiu będą na pewno podatki. Nie ma sposobności uniknięcia tego rodzaju\typu daniny na rzecz skarbu państwa. Dla jednych jest to niezwykle przykry, obywatelski obowiązek. jednak są kraje w których płacenie podatków uznawane jest za nową formę patriotyzmu.

Ratować potrzebujących da się również nie wydając własnych pieniędzy

 • Posted on: 5 June 2020
 • By: addmean
napis na plaży pomoc
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Pełnoletni mieszkańcy Polski muszą raz na 12 miesięcy podesłać do skarbówki własne rozliczenie podatkowe. To najzupełniej jasne, że należy płacić podatki, w żadnym razie nie spóźnić się z rozliczeniami. Potem będziemy mieli niemałe nieprzyjemności. I właśnie dlatego należy mocno uważać! Trzeba również pomagać innym ludziom - ciężko sądzić inaczej. Choć na co dzień w wielu przypadkach nie wiemy jak pomóc potrzebującym, a na dodatek nie mamy zbyt wielu wolnych środków, to prawda jest taka, że pit opp sprawia, iż mamy okazję pomóc potrzebującym bez najmniejszego szastania forsą!

Kto wypełnia proklamację PIT 36 i w jaki sposób można by to wykonać wyjątkowo prędko oraz bez najmniejszej omyłki?

 • Posted on: 21 April 2020
 • By: addmean
biuro prezydenta
W powiązaniu z tym, że wchodzi w Polsce w życie komputeryzacja urzędów, mamy możliwość wiele rzeczy załatwić bez ruszania się z domu. Wystarczy tylko mieć pc z przyłączonym połączeniem internetowym i już niemało kłopotów powiązanych z dokonywaniem urzędowych spraw zaprzestaje dla nas istnieć.


Mamy aktualnie do dyspozycji PIT 36 online.

Parę słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

 • Posted on: 9 January 2020
 • By: addmean
fundusze inwestycyjne dla firm
Author: Roberto Nieves
Source: http://www.flickr.com
Fundusze inwestycyjne deklarują w statucie (i nierzadko również w nazwie) w jakie finansowe instrumenty będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest niezwykle ważny - wpływa na potencjalny zysk, który fundusz ma szansę wypracować oraz na ryzyko, jakie wiąże się z inwestycją w dany fundusz.


W związku z powyższym inwestor przed wyborem konkretnego funduszu powinien zapoznać się z polityką funduszu - w które instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk oraz ryzyko, dopasować dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz czy portfel funduszy.

Nie zapominaj o zobowiązaniach wobec skarbówki i ZUS-u, dokonuj opłat oraz deklaruj formularze w wyznaczonym terminie

 • Posted on: 3 September 2019
 • By: addmean
Strona internetowa
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas powinien okazać się świadom, jakie zobowiązania ma wobec konkretnych instytucji. Pozwala to unikać opóźnień przy dostarczaniu potrzebnych papierów oraz uiszczaniu stosownych opłat. Czasem jednakże natłok przeróżnych załatwień powoduje, że gubimy się w ich gąszczu i mylimy. Na szczęście w każdym przypadku możemy skonsultować się z pracownikami biura rachunkowego lub szukać wymaganych informacji w internecie.

Najłatwiej rozliczysz pity w sieci, to dzisiaj jedna z najpopularniejszych metod, spróbuj tak również ty

 • Posted on: 15 November 2018
 • By: addmean
pit za 2016 online
Author: Donald Lee Pardue
Source: http://www.flickr.com
Kwestie powiązane z podatkami spędzają podatnikom sen z powiek, ponieważ zdają się być trudne oraz absorbujące. Już zwykłe rozliczenie PITa powoduje trudności, przez co zdarza się, że ludzie odkładają to zadanie na ostatnią chwilę.

Zależy od interpretacji Czyli co czynić, aby opłacać podatki i dobrze rozliczać się z nich oraz do kogo zgłosić się po pomoc.

 • Posted on: 15 November 2018
 • By: addmean
doractwo podatkowe
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
Obowiązkiem wszystkich Polaków jest żyć zgodnie z prawem, ochrona ojczyzny i oczywiście płacenie podatków. Jeżeli myślisz, że będziesz mógł ominąć tą powinność, to przykro mi, ale się mylisz. Jest placówka, która nad tym czuwa i nazywa się Urząd Skarbowy Powszechna sprawa w rodzinie: tata siada wieczorem przed laptopem, wykonuje kilka opłat przelewem i jednocześnie niektóre z nich to podatki. Co to w ogóle jest? Teoretycznie jest to publicznoprawne, obowiązkowe oraz bezzwrotne świadczenia pieniężne na rzecz państwa. To one są główne źródło dochodu naszej ojczyzny oraz pozwalają na finansowanie jego działania.