Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Kluczowe kwestie dla młodego przedsiębiorcy. Co trzeba wiedzieć na początku?

  • Posted on: 3 January 2023
  • By: addmean
Organizowanie zespołu najczęściej zajmuje dużo czasu, zwłaszcza gdy dopiero rozpoczynamy swoją działalność i stawiamy pierwsze kroki. Jeżeli sporo rzeczy umiemy zrobić samodzielnie, to doskonale, ale kwestie księgowe, za jakie jesteśmy odpowiedzialni, najlepiej będzie powierzyć w ręce kogoś doświadczonego, z odpowiednim przygotowaniem, kompetencjami i zorientowanemu w świecie księgowości. Można dokonać wyboru spomiędzy 2 opcji – zewnętrznego biura księgowego, albo księgowej na etacie.

Posiadanie wśród pracowników księgowej, która na bieżąco wprowadza do systemu i księguje faktury a także sporządza faktury itp., jest szalenie funkcjonalne z kilku względów.

Jeśli szukasz ciekawych informacji na opisywany temat, poczytaj tutaj (http://www.abk.pl/jobs/trener-konsultant-lean-six-sigma/) nas, a z pewnością znajdziesz interesujące fakty.

Ważna kwestia - przepływ informacji jest dużo szybszy. Księgowa po prostu jest w firmie i w każdej chwili może służyć pomocą i radą. Księgowy analizuje comiesięczne bilanse, na bieżąco udziela porad, czy mamy przejść na liniowy podatek dochodowy, podsumuje klientów, sporządzi dokumenty i wszelkiego rodzaju pisma (liniowy podatek dochodowy). Księgowa w miejscu pracy może jednocześnie być osobą z sekretariatu i przejąć na siebie naszą korespondencję. Ponadto przypilnuje wszelkiego rodzaju opłat, przypomni do kiedy PIT, zajmie się sprawami kadrowo-płacowymi itp.
dokumenty
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com


Jeśli nasi pracownicy będą używać prywatnych samochodów do załatwiania spraw firmowych, wtedy możemy refundować im koszty użytkowania prywatnych aut. Rozliczać muszą się z realnie przejechanych kilometrów, a dokument, który powinni stworzyć to ewidencja przebiegu pojazdu, którą prowadzi księgowość. Kilometrówka, a konkretnie jej stawka, określana jest w celu ustalenia zwrotu kosztów przejazdu w podróży służbowej - w przypadku personelu (kilometrówka). Natomiast w przypadku, kiedy autem służbowym będziemy jeździć my sami, stawka za 1 km jest niezwykle ważna, bo opłaty powiązane z jego używaniem można zaliczyć do kosztów firmy. Kilometrówka jest w tym przypadku odliczana od podatku dochodowego. Uwaga na liniowy podatek dochodowy!


Gdy nie musimy się zastanawiać, do kiedy PIT albo czy przelew ZUS-ów poszedł w terminie, możemy bez zbędnych czynności oddawać się naszej pasji i realizować swoje założenia w przedsiębiorstwie, rozszerzając obszar jej działalności i koncentrując się na dynamicznym rozwoju (poznaj portal Cena Biznesu).