Error message

 • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
 • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).

typ

Wypełnianie PIT-u nie zalicza się do rzeczy niezwykle przyjemnych, jednakże nie jest to już tak okropne, jak było dawniej

 • Posted on: 17 May 2020
 • By: addmean
rozliczanie pit online
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com
Uzupełnienie PIT-u każdemu z Polaków kojarzy się z mało przyjemnym popołudniem spędzonym z kalkulatorem oraz ołówkiem. Szczęśliwie te lata konsekwentnie odchodzą już do lamusa, ponieważ w ostatnich latach coraz modniejsze stają się różnego rodzaju programy, które pomagają rodakom wypełnić formularz online.


Jeżeli ten rok będzie dla nas pierwszym, gdy będziemy wysyłać zeznanie podatkowe i wydaje nam się, że to okropnie trudne, to nie panikujmy.

PIT 2016. Dochody małoletnich dzieci. Jak rozliczyć oraz kiedy złożyć osobną deklarację?

 • Posted on: 17 March 2020
 • By: addmean
darmowy program pit 2016
Author: Andrea Travillian
Source: http://www.flickr.com
Pozostały 2 miesiące na rozrachunek z fiskusem. Obowiązek podatkowy nie ominie także małoletnich.


W owym wypadku to rodzice muszą zadbać o przygotowanie deklaracji. W poniektórych sytuacjach muszą doliczyć przychody dzieci do własnych środków.

Parę słów odnośnie funduszy inwestycyjnych

 • Posted on: 9 January 2020
 • By: addmean
fundusze inwestycyjne dla firm
Author: Roberto Nieves
Source: http://www.flickr.com
Fundusze inwestycyjne deklarują w statucie (i nierzadko również w nazwie) w jakie finansowe instrumenty będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest niezwykle ważny - wpływa na potencjalny zysk, który fundusz ma szansę wypracować oraz na ryzyko, jakie wiąże się z inwestycją w dany fundusz.


W związku z powyższym inwestor przed wyborem konkretnego funduszu powinien zapoznać się z polityką funduszu - w które instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk oraz ryzyko, dopasować dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz czy portfel funduszy.

Parę pojęć, które z pewnością będą przydatne podczas zarządzania firmą. Co to jest leasing zwrotny?

 • Posted on: 2 December 2019
 • By: addmean
żarówka, lapma, oświetlenie
Author: Naika Esenalieva
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie własnej działalności to cała masa obowiązków, ale też konieczność nauczenia się różnego rodzaju pojęć, które przydają się na co dzień. Dlatego też mawia się, iż nieznajomość prawa szkodzi, bo w przypadku prowadzenia swojej firmy nabiera to jeszcze mocniejszego przekazu.

Na rynku pracy istnieje znaczne urozmaicenie, czasem warto się przekwalifikować, żeby wyszukać pracę

 • Posted on: 21 October 2019
 • By: addmean
firma
Author: Asamblea Nacional del Ecuador
Source: http://www.flickr.com
Uzyskanie porządnego zatrudnienia jest bardzo ważne, ludzie potrzebują pewnego źródła dochodu. Bez tego nie mogą sprostać najważniejszym potrzebom swoim oraz bliskich. Czasami zdarza się, że ze zdobyciem zatrudnienia jest trudno, w niektórych wypadkach niezbędne okazuje się przekwalifikowanie się.

Pages