Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Nie zapominaj o zobowiązaniach wobec skarbówki i ZUS-u, dokonuj opłat oraz deklaruj formularze w wyznaczonym terminie

  • Posted on: 4 November 2021
  • By: addmean
Każdy z nas musi okazać się świadom, jakie zobowiązania ma względem konkretnych instytucji. Pozwala to uniknąć opóźnień przy składaniu wymaganych papierów oraz uiszczaniu stosownych opłat. Czasami mimo wszystko natłok przeróżnych załatwień powoduje, że pogubimy się w ich gąszczu i mylimy. Pomyślnie zawsze możemy skonsultować się z pracownikami biura księgowego lub szukać potrzebnych informacji w internecie.


Rozliczanie PIT
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Masz zaległości w zusie? Oblicz ile!

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy przedsiębiorca opóźnia się z opłatami dla Zus- u i gromadzą się zaległości. W podobnym wypadku można się zgubić, ile trzeba zapłacić, szczególnie że zus za opóźnienia dolicza odsetki. Jeśli pragniemy sprawdzić, ile musimy wskazanej instytucji zapłacić, kalkulator odsetek zus czytaj całość tutaj okaże się przydatnym programem.

Ciekawy artykuł? Jeśli tak, kliknij tutaj - w najświeższym tekście z pewnością znajdziesz coś absorbującego, więc ten odnośnik powinien być dla Ciebie interesujący.

Z zastosowaniem danej aplikacji udostępnionej na stronie sieciowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, możemy skontrolować dokładnie, ile zalegamy oraz musimy zapłacić. Wystarczy jedynie wpisać sumę i okres, za który jesteśmy winni opłatę.

Czy wiesz kiedy rozliczyć pita?

Obowiązkiem każdego podatnika okazuje się rozliczenie podatku i dostarczenie wymaganych dokumentów w określonym urzędzie skarbowym. Niektóre osoby nie wiedzą, jak zrobić rozliczenie pit do kiedy Zdobądź więcej info trzeba złożyć potrzebną dokumentację oraz jak można to uczynić. Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć w internecie, chociażby na stronie Ministerstwa Finansów. Dokładnych informacji można zasięgnąć również w urzędzie skarbowym, gdzie się przynależy.

Zaciekawił Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to bez ociągania przeczytaj także to uzupełniające info. Po prostu kliknij tutaj a z pewnością się nie zawiedziesz.

Deklaracje pit można dostarczać własnoręcznie, za pośrednictwem poczty polskiej, jak także przez sieć.Nie wiesz, jaki pit wybrać - więcej pomocnych wskazówek?

Wyróżnia się tak dużo różnorakich formularzy pit, że podatnicy czasem mylą się lub nie mają pojęcia, po który sięgnąć. Inny pit rozliczają podatnicy mający działalność gospodarczą, a inny osoby, które okazują się zatrudnione w oparciu o umowę o pracę albo zlecenie. Do najczęściej wybieranych formularzy pit zalicza się pit 37, którym rozliczają się osoby zatrudnione na etacie oraz umowę zlecenie. Przedsiębiorcy mają korzystać z formularza pit 36, formularz pit 36L okazuje się przeznaczony dla osób opodatkowanych podatkiem liniowym. Pewne formularze Pit wymagają kolejnych załączników. W wypadku, jeśli podatnik nie może poradzić sobie z wyborem oraz uzupełnieniem formularza, może zgłosić się do biura rachunkowego.