Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Zabieg witrektomii. Co to jest, dla jakich osób jest najlepszy? Czy jest bolesny i na czym właściwie polega?

  • Posted on: 5 March 2022
  • By: addmean
Czym jest witrektomia? Wielu ludzi myśli, iż to tak naprawdę zabieg ostatniej szansy. Z przykrością trzeba stwierdzić, sporo w tym prawdy. Przy użyciu wielu nowoczesnych technik i nowoczesnych narzędzi, dzięki rozwojowi nauki, można za pomocą witrektomii zastopować, a nawet wyleczyć schorzenia, które kilkadziesiąt lat temu sprowadzały się do utraty widzenia.
spojrzenie
Author: Evandro Felippe
Source: http://www.flickr.com
Witrektomia to usunięcie patologicznych anomalii z ciała szklistego i siatkówki oka. Jak wiadomo, ciało szkliste jest specyficzną substancją, zajmuje ona tylną jamę oka. Lekarz specjalista kwalifikuje chorego do tego rodzaju zabiegu, kiedy nie są możliwe inne drogi uratowania siatkówki czy ciała szklistego.

Chcesz przeczytać coś równie użytecznego? Ekstra, ta strona www psycholog dla par poznań na pewno okaże się dla Ciebie wartościowa, ponieważ przeczytasz na niej sporo tego typu informacji.

W momencie chorób siatkówki wskazanymi do witrektomii jest otwór plamki, błona nasiatkówkowa czy odwarstwienie siatkówki. Jeśli chodzi o ciało szkliste, to wskazaniami do witrektomii są krwotoki lub zmętnienia ciała szklistego. Na czym polega taka operacja?

Chirurg zaczyna operację wykorzystując precyzyjny mikroskop. Przy jego pomocy jest w stanie precyzyjnie dokonać nacięcia siatkówki w trzech miejscach. Niewielkie nacięcia nie są poważne, ponieważ posiadają długość od pół do jednego milimetra. Przez nie usunąć można ciało szkliste, w zamian zaś wprowadzić do oka inną substancję, na przykład gaz czy jałowe powietrze.Taki rodzaj jest zależny od nakazu operującego specjalisty, ponieważ dopiero w trakcie zabiegu może zdiagnozować dokładny stan oka. W tym samym czasie, witrektomii mogą towarzyszyć inne procesy operacyjne, ale zależy to od tego, jakie schorzenia miały wpływ na zły stan oka. Witrektomia dość często przeprowadzana jest z wymianą zmętniałej soczewki. Mnóstwo osób stresuje się bólem podczas tej operacji, jednak czy jest to lęk uzasadniony ().


oko
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Czy witrektomia jest bolesna? Warto wiedzieć że wykonywana jest w nieczuleniu miejscowym, a cały zabieg trwa prawie godzinę. Co więcej, jest to operacja w trybie ambulatoryjnym, co sprawia, iż tuż po niej można jechać do domu. Oczywiście, ból może towarzyszyć nam przez kilka dni po wykonanej operacji. Łatwo go jednak uśmierzyć ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi kupionymi bez recepty. Tego typu zabieg warto wykonać w specjalistycznej klinice leczenia wad wzroku.