Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Jak obecnie się prezentuje rynek pracy w IT, skąd będzie się brało tak duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży.

  • Posted on: 16 December 2021
  • By: addmean
Branża IT od dawna przeżywa ogromny rozkwit, zawód informatyka jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i najlepiej opłacanych. Wszystko wynika z tego, że komputery są coraz częściej używany w życiu prywatnym oraz biznesie, i po prostu potrzeba rzeszy ludzi do tego, żeby pisać na nie programy, testować ich działanie i je wdrażać. Jeszcze przed kilkunastu laty temu przeciętny specjalista od informatyki kojarzył się z zarośniętym panem, który miał wiedzieć wszystko o komputerach. Obecnie sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej - informatyka stała się tak ogromną dziedziną, że pojawiły się wąskie specjalności.


programista
Author: Berliner.Gazette
Source: http://www.flickr.com
Ludzie którzy pracują w tej branży z reguły ograniczają się do jednego lub ewentualnie paru obszarów i w tym stają się specjalistami, a pozostałe rzeczy znają bardzo pobieżnie lub nawet wcale - sprawdź informacje. W dużej mierze wynika to z faktu, że technologie zmieniają się niezwykle szybko i jest ich tak duża liczba, że przeciętny człowiek nie byłby w stanie nauczyć się wszystkich. A jeżeli będzie się specjalizował w jakimś konkretnym zagadnieniu, to i tak cały czas powinien się dokształcać i zdobywać nową wiedzę.

Tak dynamiczny rozwój technologii informatycznych przekłada się bezpośrednio na zapotrzebowanie na dobrze przygotowanych pracowników. Zresztą wystarczy przeglądnąć ogłoszenia firm szukających ludzi żeby się zorientować, jak duże zapotrzebowanie istnieje na rynku - oferty typu praca programista w zasadzie cały czas są aktualne, a firmy mimo wszystko mają duży problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Bierze się to także z tego, że do niedawna jeszcze nasze szkoły wyższe trochę sobie przespały rozwój informatyki i po prostu nie uczyły wystarczającej ilości studentów.


programista w pracy
Author: Sylvain Kalache
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie zmienia się dużo, ponieważ wszyscy widzą potrzeby rynku, i na większości uczelni zostały pootwierane kierunki wiążące się z nowoczesnymi technologiami. Jednak biorąc pod uwagę ilość niezbędnych ludzi do pracy i tak należy się spodziewać, że ogłoszenia analityk it cały czas będą się pojawiały. I co najgorsze dla pracodawców, to mogą przez spory czas tak sobie wisieć, gdyż stanowisk zaczyna być znacznie więcej niż pracowników.

Poszukujesz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (www.bhpprofesjonalnie.pl/) na pewno Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz na niej dużo niezwykle interesujących informacji.

Co rzecz jasna wcale specjalistów od IT nie martwi -