Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/mkchemia.pl/modules/block/block.module).

Czy opłaca się Ci inwestować w obligacje korporacyjne

  • Posted on: 14 April 2019
  • By: addmean
Wiele osób zastanawia się, jak ulokować swoje oszczędności, by przynosiły zyski. Jednym z bardzo docenianych sposobów jest inwestycja w obligacje. Zanim odpowiemy na pytanie czy opłaca się w nie zainwestować, wartowytłumaczyć, czym się charakteryzują.
człowiek biznesu
Author: ricciofix
Source: http://www.flickr.com
Obligacje korporacyjne są obligacjami, które są emitowane przez firmy. Mogą przynosić ciągłe zyski, aż na poziomie 10 albo 15 %, co jest dużo korzystniejszą alternatywą wobec innych rozwiązań - np. tradycyjnych lokat bankowych. Mają bowiem większą stopę procentową. Jednak należy się liczyć z tym, iż nie można ich zlikwidować w dowolnym momencie. Czy w związku z tym opłaca się w nie inwestować? Każdy klient powinien samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Szczegóły na .

Wiążą się bowiem, tak jak wyżej wspomniano, z większym zyskiem, lecz ryzyko także jest spore. Dlaczego? Nade wszystko z tego względu, iż jeśli inwestor, który był emitentem, stanie się niewypłacalny, posiadacze tych obligacji również na tym tracą. Do powyższych sytuacji nie dochodzi często, lecz trzeba być na nie przygotowanym. Przeważnie emitenci nie zmagają się z problemami finansowymi i w określonym w umowie dniu osoba, jaka zainwestowała w obligacje korporacyjne, dostaje daną sumę. Mówiąc o tej formie lokowania kapitału, należy dodatkowo zaznaczyć, co wchodzi w skład pozyskane zysku. Są to oczywiście odsetki, jak też zysk kapitałowy i przychód pochodzący z reinwestowanych odsetek. Obligacje można zakupić na rynku pierwotnym albo na rynku wtórnym.Biznesmen
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Oferta obligacji korporacyjnych nie jest trudna do znalezienia. Można jej szukać w internecie, głównie z tego powodu, że jest to najwygodniejszy sposób. Nie musimy chodzić samemu do placówek finansowych, umawiać się na spotkania bądź stać w kolejkach. Wszystkiego dowiadujemy się sami, a jeśli mamy pytania, kontaktujemy się z doradcami. Warto jest mieć na względzie to rozwiązanie, ponieważ można odnieść naprawdę spore profity, a na tym w końcu zależy każdemu, kto chce racjonalnie ulokować swoje oszczędności. W większości przypadków emitenci zapewniają warte zaufania obligacje i brak kłopotów finansowych w przyszłości, więc nie powinniśmy bać się inwestycji w obligacje, zwłaszcza, że z obligacjami nie wiążą się żadne dodatkowe opłaty.