Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób młodzi przedsiębiorcy z branży nowych technologii pozyskiwać mogą środki na finansowanie swojej działalności.

  • Posted on: 27 October 2020
  • By: addmean
Firmy z informatycznych branż mogą rozwijać się bardzo szybko, niektóre w ciągu kilku lat osiągają międzynarodowy sukces. Wynika to z tego, że przy obecnej globalizacji sprzedaży trafienie na klientów na drugim końcu świata nie stanowi żadnego problemu, a zaawansowane produkty i usługi doskonale się sprzedają. A tak naprawdę największe firmy internetowe zaczynały tak naprawdę działać w garażach, dzięki szczęściu, pracy i trafnym decyzjom wyrastając na światowych gigantów. Taki sukces jest możliwy do uzyskania przez każdego, kto ma interesujący pomysł i potrafi przełożyć go na coś co się sprzeda, z tego też powodu wiele firm pragnie zaistnieć . Sporo młodych osób otwiera jakieś firmy z nadzieją, że podbiją cały świat, i faktycznie wielu z nich to wychodzi. Lecz droga do takiego celu będzie ciężka i pełna trudności, a jednym z największych problemów, jakie spotykają młodych biznesmenów są pieniądze. Posiadać pomysł to jedno, a przekuć go produkt, który się sprzeda to całkowicie inna sprawa, niestety czasami będzie do tego potrzebne znacznie więcej pieniędzy, niż początkowo się zakładało.


Owijarka palet
Author: Vincent Sp. z o.o.
Source: http://www.vincent.pl/
Jednak firmy z branż technologicznych mogą liczyć na kilka różnych sposobów zdobywania pieniędzy na swoje działanie - źródła. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na finansowanie start up jest poszukanie inwestora, jaki w zamian za określone udziały wyłoży pieniądze na rozwój. W taki sposób działają najróżniejsze inwestycyjne fundusze, lecz również często niezależne osoby, nazywane aniołami biznesu. Jeżeli biznes się uda, to inwestorzy sprzedają wszystkie swoje udziały, odpowiednio na tym zarabiając. Kolejnym sposobem na dofinansowanie działania firmy, bardziej jednak przeznaczonym dla firm, które już zdobyły odpowiednią pozycję na rynku, jest wejście na giełdę, przy technologicznych firmach najlepszą opcją będzie tu Newconnect - następna strona - capital.prometeia.pl.


Żeby zacząć starania o wejście na tę giełdę niezbędny będzie autoryzowany doradca (zobacz doradztwo finansowe) newconnect, który określi wszystkie potrzeby, opracuje odpowiednią strategię i wszystko do końca przeprowadzi.