Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Lista Dłużników - o co chodzi?

  • Posted on: 3 December 2021
  • By: addmean
Windykacja dosłownie oznacza dochodzenie roszczeń, ochronę konieczną, a niekiedy zemstę. Już za czasów Cesarstwa Rzymskiego funkcjonowała instytucja prawna, jakiej zadaniem było dążenie do odebrania rzeczy ,która znajdowała się w posiadaniu postaci do tego nieuprawomocnionej. Przyjmowaniem, przechowywaniem i ujawnianiem informacji i danych osobowych oraz ekonomicznych zajmuje się Rejestr Dłużników, znany powszechnie jako Czarna Lista Dłużników.
gotówka
Author: BERT BERT
Source: http://www.flickr.com
Kiedy ktoś zobowiązał się do zapłacenia umówionej stawki w danym czasie a nie zrobił tego, może trafić na spis, który nosi nazwę "lista dłużników" - . Dotyczy to zarówno osoby fizycznej jak i biznesmena. Zaległość ta może równać się tylko 200 zł lub 500 zł, zależy to od tego czy jest to przeciętny człowiek czy też inwestor. Nie są więc to duże kwoty. Cały proces formalności, jaki musi zajść, aby ktoś został wprowadzony na Czarną Listę nie jest bardzo długi. Od czasu nieuiszczenia należności powinno minąć minimalnie 60 dni, ale dłużnik powinien przyjąć 30 dni przed ulokowaniem jego danych na liście wezwanie do zapłaty. Obecność w takim indeksie może symbolizować problemy z pożyczkami, pozwoleniami na zdobycie kredytu, zakupami na raty, wykupieniem Internetu i mnóstwo innych.obliczenia i windykacja
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Organizacje przeglądają takie papiery rozważnie, gdyż każdy człowiek dba o porządek finansowy i rachunki swojej firmy. Czy dłużnik może zostać usunięty z wykazu jakim jest lista dłużników? Tak, pod wymogiem, iż spłaci kredyt. Gdy tak się nie stanie, może widnieć na liście przez nawet 10 lat! Spis posiada także opcję sprawdzenia wiadomości o własnej osobie raz na półrocze, co może człowiek zrobić pobierając "raport o sobie". To z niego jesteśmy w stanie wyczytać ile w dalszym ciągu zalegamy oraz dzięki komu zostaliśmy tam wprowadzeni.

Czasem zdarza się zwykłemu człowiekowi nie zapłacić za rachunek telefoniczny na czas, lecz dopuszczalne są 2-3-dniowe opóźnienia. Są też przypadki, iż osoby zalegają ze spłatami po kilka miesięcy czy nawet lat i nie mają z czego oddać długu. Do takich rzeczy nie powinno dochodzić, gdyż przysparza to nam samych kłopotów: telefony z banku, windykatorzy, nawet plotki wśród sąsiadów. Jeżeli nie jest się pewnym, że spłacenie kredytu nie będzie problemem, nie należy go zaciągać, bowiem jeśli sprawa po dłuższym czasie trafi do sądu, komornik kancelaria komornicza warszawa może za jego nakazem odebrać nam cały majątek lub jego część.