Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Pożyczka, kredyt oraz firmy windykacyjne- w jakich przypadkach mamy do czynienia z postępowaniem windykacyjnym a kiedy z komornikiem?

  • Posted on: 25 March 2022
  • By: addmean
Biorąc pożyczki lub kredyty należy zapoznać się z konsekwencjami, jakie mogą nastąpić gdy nie uregulujemy rachunku. Najczęściej sprawą zajmuje się windykacja, a później komornicy. Postępowanie windykacyjne może zostać wszczęte w kilku przypadkach. Może być to zarówno niezapłacony kredyt jak i mandat przykładowo za jazdę bez ważnego biletu. Jeśli zalegamy z zapłatą danej kwoty pieniężnej musimy natychmiast uregulować rachunek.


pieniądze
Author: Victor
Source: http://www.flickr.com
Wiele pożyczek można przedłużyć za niewielką opłatą, dzięki temu możemy mieć odrobinę więcej czasu na zgromadzenie pieniędzy na spłatę. Niepłacenie czynszu albo nieregulowanie alimentów może zakończyć się postępowaniem windykacyjnym. Ludzie niezwykle często mylą windykatorów z komornikami, a ich zawód bardzo się różni. Rolą windykatora jest przypominanie osobie posiadającej dług o jego spłacie tudzież zachęcenie klienta do jak najszybszego uregulowania rachunku. Windykatorem może być dowolna osoba, która pracuje dla firmy udzielającej pożyczki, nie posiadająca specjalnego wykształcenia.

Postępowanie windykacyjne to przede wszystkim listy a także przypomnienia o zapłacie należności. Po pewnym czasie sprawę otrzymuje komornik, który egzekwuje należność od dłużników. Może być to zarówno ściągnięcie długu z przychodów klienta jak również przejęcie części majątku. Warto jednak W czasie postępowania windykacyjnego porozumieć się z firmą windykacyjną i dogadać się w związku ze spłatą długu. Niekiedy zdarza się że windykacja pozwala na rozłożenie długu przykładowo na raty czy też wstrzymanie postępowania na jakiś okres czasu a także wydłużenie terminu spłaty długu. Gdy będziemy w takiej sytuacji, nie obawiajmy się odbierać telefonów- możemy sprawić, że bez nerwów będziemy w stanie zapłacić należność w późniejszym terminie po porozumieniu się z firmą. Firma windykacyjna odpowiada za doprowadzenie do ugody z osobą albo firmą, której jesteśmy dłużni należność.


obliczenia kredytowe
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Biorąc kredyt czy też pożyczkę, miejmy pewność, że będziemy mogli ją w późniejszym czasie spłacić.

Wejdź na ten odnośnik - znajdziesz w tym serwisie pokrewne treści, więc to źródło prezentowanej tematyki z pewnością też okaże się warte Twojej uwagi.

W przypadku nieuregulowania należności możemy próbować porozumieć się z windykatorem w sprawie terminu uregulowania rachunku. Wieloletnie długi najczęściej kończą się egzekwowaniem należności przez komorników - sprawdź tu.