Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Rozliczenie PIT 2016 / 2017 - koniecznie dowiedz się więcej w tym temacie

  • Posted on: 13 January 2021
  • By: addmean
Bez wątpienia najłatwiejszym sposobem rozliczania się z urzędem podatkowym jest obecnie rozliczanie się przez internet. Każdego roku coraz to większa liczba podatników rozlicza się właśnie w tenże sposób.


Blankiet deklaracji podatkowej PIT-38 służy do rozliczenia przychodów kapitałowych.
pożyczki
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com


miejsce


Składają go osoby, które w roku skarbowym otrzymały zyski między innymi z odpłatnego przekazania wartościowych papierów lub też objęcia udziałów w spółkach. Naprowadzamy jak go wypełnić zapoznaj się z przydatnymi tekstami na Pitonline. Zgodnie z art. 45 regulacji, deklarację składa się w czasie do dnia 30 kwietnia roku następującego po r podatkowym. Podatnicy niemający na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej punktu zamieszkania, jeśli uzyskali w roku podatkowym intraty ze źródeł przychodów położonych na terenie Polski, a zamyślają opuścić terytorium Polski przed ww. terminem, obowiązani są złożyć deklarację za rok podatkowy przed opuszczeniem obszaru Rzeczypospolitej Polskiej. Deklarację złożyć możemy bezpośrednio w urzędzie podatkowym czy nadać (oddać, posłać) w sposób założony w art. 12 § 6 Ordynacji podatkowej (m.in. w postaci dokumentu elektronicznego przez sieć, w tym bez potrzeby uwierzytelniania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym).
Podatnicy mający punkt zamieszkania na obszarze Polski składają zeznanie do urzędu podatkowego określonego według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku skarbowego, a gdy zamieszkanie na terenie Polski ustało przed tym dniem - podług poprzedniego miejsca zameldowania na jej terytorium warto zobaczyć wpisy portalu Pitonline. Podatnicy nieposiadający punktu zamieszkania na terytorium Polski składają deklarację do urzędu skarbowego stosownego w sprawach opodatkowania osób zagranicznych, jak podaje portal podatnika.