Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Nieskomplikowany sposób na pomaganie innym

  • Posted on: 9 October 2019
  • By: addmean
Początek roku jest okresem w którym tradycyjnie - już od ponad dwudziestu lat - otwieramy swe portfele. Idąc na styczniowy weekendowy spacerek, zapewne w którąś ze styczniowych niedziel spotkamy wolontariuszy z barwnymi identyfikatorami, zbierających datki do puchy w zamian za czerwone serduszko.


pitax.pl/przekaz-jeden-procent
Author: Chris de Kok
Source: http://www.flickr.com
W okolicach tego wydarzenia możemy usłyszeć rozmaite, niekiedy całkowicie skrajne poglądy na ten temat. Rozpatrując je jednak jako objaw odchylenia standardowego, można skonstatować iż jest to jedna z najistotniejszych rzeczy która nam się udała jako wspólnocie.

Jeśli masz zamiar być na bieżąco w owym wątku, to spodoba Ci się aktualna publikacja (https://szukasz-pracy.pl/kontakt/). Poczytasz o niej pod wskazanym poniżej linkiem. A jeżeli będziesz miał komentarze, chętnie na nie odpowiemy!

Następną, może skromniejszą wizerunkowo metodą na pomoc miejscowym społecznościom jest przekazanie 1% podatku na opp. Jest to stosunkowo nieskomplikowana procedura, wystarczy bowiem z publicznego spisu stowarzyszeń mających specjalny status wybrać odpowiadający nam podmiot. Jedynym problemem jaki możemy mieć to problem z wyborem. Musimy na to przeznaczyć troszkę czasu. W mym przypadku najczęściej jest to darowizna na ZHP, lecz bez problemu możemy wyselekcjonować każdą inną organizację, chociażby najmniejszą.
pitax.pl/przekaz-jeden-procent/?i=1708
Author: Loren Kerns
Source: http://www.flickr.com
Rozmawiając z ludźmi na ten temat nierzadko słyszy się argumenty, że przekazanie 1% podatku na opp to jednostkowo drobna suma, zatem szkoda zachodu. Faktycznie, zwykle kwota widniejąca w odpowiednim okienku to zaledwie parę groszy. Aczkolwiek gdy zdać sobie sprawę jak znaczna ilość osób płaci podatki okazuje się, że może zebrać się całkiem pokaźna kwota. Rzecz jasna nie ma co liczyć na to, że 100% podatników spełni ten gest, jednak zawsze jest on wsparciem dla ludzi którzy czynią coś z dobrego serca dla innych.

Zrzeszenia te w zamian za przywilej korzystania z wpływów z podatków winny spełniać bardzo rygorystyczne wymogi, m.im. winny one ogłaszać raporty finansowe ze swojej działalności na swej stronie internetowej. Rzecz jasna nie ma przeszkód by wybraną organizację wspierać i przez resztę roku, nie koniecznie poprzez datki. Równie istotne może być wsparcie praktyczne, dla przykładu przez wolontariat, czyli użycie własnych uzdolnień dla dobra innych. Nie wykluczone że dzięki temu również i my się czegoś nauczymy od ludzi którym warto pomagać, zaś osoby którymi się opiekujemy będą nam nader wdzięczne.