Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Kosmetyki i środki do pielęgnacji

  • Posted on: 20 January 2023
  • By: addmean
Wielu zapewne myśli o efektownych zdrowych i błyszczących włosach, gęstych jak lwia grzywa. Dzisiaj możliwe jest uzyskanie powalających efektów przy pomocy różnych technik zagęszczania i przedłużania włosów, polecanych w renomowanych zakładach fryzjerskich.


Wykładając sporą sumkę można długi czas cieszyć się wynikami pracy przeszkolonych fryzjerów. Jednak większość takich zabiegów nie daje wieloletniego efektu. Dlatego jak zwykle najważniejsza jest odpowiednia, codzienna dbałość o włosy, żeby mogły zachować witalność i wspaniały wygląd na długie lata. W tym celu konieczne są szczotki i szampon dobrane do rodzaju włosów. Obecnie sprzedawane szczotki do włosów zrobione są najczęściej z tworzyw sztucznych w połączeniu z metalowymi elementami, zwierzęcym włosiem oraz coraz popularniejszymi dodatkami ceramicznymi - .
szczotka do włosów
Szukając odpowiedniej szczotki dla siebie, należy mieć wiadomość, że każdy gatunek włosa lubi inną szczotkę. Na przykład, rozczesując włosy zakręcone dobrze jest mieć szczotki z otworkami w główce, gdy włosy lubią się tłuścić, powinno się używać szczotki z naturalnego włosia, zaś w przypadku włosów suchych, czyli przy okazji bardzo delikatnych, dobrze użyć szczotki pneumatycznej, czyli z otworkami w główce.

Równie duże znaczenie dla pielęgnacji zdrowych włosów ma odpowiedni szampon, dobrany zarówno do rodzaju włosów, lecz także w zależności od tego, co ile dni myjemy włosy. Pewne szampony zawierają znaczną ilość składników aktywnych, które w dużej ilości mogą przyczynić się do uwrażliwienia skóry na głowie albo matowienie włosów, czyli efekt w zasadzie odwrotny do planowanego.

Czy poszukujesz na stronie wycena nieruchomości czegoś bardzo ciekawego? Zapraszamy w takim razie do następnego artykułu. Trzeba jedynie kliknąć w podany link.

Dawniej uważano, że szampon nie musi być kosmetykiem, tylko pełni zadanie środka czystości. Jednak obecnie wiadomym jest powszechnie, że właściwy szampon nie tylko ładnie pachnie, dobrze domywa, lecz poza tym pielęgnuje zarówno włosy jak też skórę głowy. Na rynku na powszechne są obecnie szampony do włosów tłustych, przesuszonych, normalnych, dla ludzi mających problem silnego wypadania włosów lub do skóry z łupieżem. Znaleźć można szampon do codziennej pielęgnacji oraz szampon działający bardzo intensywnie ale do okresowego zastosowania. Ważne zatem, aby dobrze poznać ofertę zanim dokona się zakupu tego kosmetyku.