Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesne metody dezynfekcji instrumentów medycznych

  • Posted on: 14 December 2022
  • By: addmean
Czyszczenie oraz dezynfekcja są istotnymi częściami przygotowania wyposażenia wielokrotnego użytku. Efektywne czyszczenie wpływa na jego odpowiednie funkcjonowanie jak też wartość.


Przez wzgląd na powtarzalność procesu, możność jego walidacji a także rutynowej inspekcji oraz ograniczenie kontaktu personelu z ostrym rynsztunkiem najbezpieczniejszym i najbardziej polecanym sposobem postępowania jest poddawanie użytych narzędzi procesom mycia jak też dezynfekcji w narzędziach samoczynnych - .

kołdry


Zapewnienie stosownego postępowania z wyrobami medycznymi oddziałuje na zapobieganie zakażeniom jak też jest prawnym obowiązkiem. Wyroby medyczne po użyciu powinny być poddawane samoczynnym procesom mycia i dezynfekcji. Stosując przyrząd myjnia dezynfektor w gabinecie bądź szpitalu można ulokować w ich środku narzędzia bezpośrednio po ich zastosowaniu. Nie powinieneś ich przedtem odkażać w specjalistycznych płynach.


Dzięki przyrządom takim jak sterylizatory parowe nie musisz wydawać pieniędzy na drogie płyny do dezynfekcji - sterylizatory parowe ZNAM Świdnica, nie masz trudności z recyklingiem spożytkowanych, agresywnych substancji dezynfekujących.

Wejdź do wpisu autora, jeśli zaciekawiły Cię treści opracowane w naszym tekście. Tam wyszukasz znacznie więcej szczegółów.

Narzędzia myte automatycznie są bez porównania poprawniej oczyszczone oraz dużo mniej zużyte w stosunku do mycia ręcznego, co w uchwytny sposób wpływa na przedłużenie okresu ich przydatności do użytku.
Personel medyczny jest znacznie mniej narażony na infekowanie powstałe wskutek przypadkowych zranień w toku ręcznego mycia zanieczyszczonych instrumentów, co ogranicza do minimum niezbędność tworzenia dodatkowej specyfikacji opisującej wszelkie zdarzenie jak również interwencji służb sanitarnych a także wydatków ewentualnych odszkodowań.
Tags: