Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Warto posiadać wiedzę na temat wyboru właściwego formularza pit, oszczędzi to mnóstwo czasu i kłopotów

  • Posted on: 5 September 2019
  • By: addmean
Wypełnianie pitów z pewnością nie jest najciekawszą czynnością, jaką można wykonywać; niestety każdego roku w kwietniu większość z nas musi się za to zabrać. Są tacy, którzy robią to sami, pozostali zwracają się o poradę do fachowców, a są i tacy, którzy rozliczają się przez Net.
Najpopularniejszym arkuszem jest naturalnie pit 37, chociaż niektórzy będą musieli wypełnić pit 36. Pomaga on rozliczyć otrzymane przychody inne niż te osiągnięte dzięki zwykłej umowie o pracę.

Nim wyłączysz ten komputer, przeanalizuj jeszcze jedną wiadomość, ponieważ istotnie zalecam te informacje, z tego powodu że posiada ono niesamowicie cenne informacje.

Na ten przykład, jeżeli otrzymaliśmy przychód z wynajmu mieszkania albo gdy pracowaliśmy w firmach mieszczących się poza terytorium kraju. Poza tym płatnicy, którzy osiągnęli przychody, od których osobiście będą musieli obliczyć podatek, także dostarczają do urzędu skarbowego pit 36. Jeśli ktoś nie jest pewny czy ma obowiązek wypełnić arkusz 37 czy 36, to rozsądnym wyjściem będzie zajrzenie do sieci; hasło pity 2016 będzie wyjątkowo popularne i pomoże nam odnaleźć przydatne wiadomości i sugestie powiązane z wypełnianiem pitów.

Tutaj znajdziesz ciekawe informacje na prezentowany temat, więc jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (http://mangata.com.pl/prezentacje.html).

Można także udać się z pytaniem do zawodowca - program PIT 2017.
rozliczanie podatków online
Author: "PictureYouth"
Source: http://www.flickr.com
Trzeba też mieć na uwadze, iż jeżeli likwidowaliśmy jakąkolwiek firmę w danym roku, która opodatkowana była na zasadach ogólnych, to także będziemy musieli złożyć pit 36, a nie 37. Jednak dochody z działalności rolnej nie są rozliczane za pomocą tego formularza. Nie każdy wie, ale dochody nieletnich pociech też trzeba wpisać do formularza pit 36.


Dziś można w Internecie znaleźć bardzo dużo aplikacji, które lwią część rzeczy zrobią za nas – same obliczą właściwy podatek, a nam pozostanie zaledwie wydrukowanie formularzy oraz przesłanie ich kurierem. By odnaleźć dobry program możemy też, podczas przeszukiwania Internetu, wspomóc się frazą pity 2016, a później przeczytać opinie innych osób, żeby wybrać właściwą aplikację - Jest to o tyle istotne, iż nieprawidłowo funkcjonujący program do wypełniania pitów może stać się powodem najróżniejszych problemów. Warto więc wszystko wnikliwie posprawdzać, ponieważ jeśli wypełnimy pit 36, a okaże się, że jednak powinniśmy byli wypełnić formularz 37, to prawdopodobnie będziemy musieli nanieść konieczne poprawki, co zabierze dużo czasu.